Jak być czystą – oczywiście piorąc bieliznę!

To może cię zaskoczyć, ale jestem porządną, czystą, higieniczną osobą. Mój dowód na to? Cóż, moje ubrania są zawsze czyste. Kwestia, na której musisz się skupić, to utrzymanie czystości twojej odzieży, a przede wszystkim bielizny. Bielizna jest noszona tuż obok skóry, dlatego ważne jest, aby nie przesiąkała potem i brudem. Warto pamiętać, że nawet ubrania prosto z magazynu nie muszą być czyste – nie wiesz kto ich dotykał wcześniej. Warto wyprać każdą nową odzież po zakupie! Jak pisze modowa mamuśka (thefashionmom.com) Pamiętaj, aby często prać bieliznę, tak aby tkanina nie przesiąknęła twoim tłuszczem i olejkami skórnymi. Może to powodować uczulenie, świąd i trwałe uszkodzenie tkaniny i bielizny.

Ale jak prać bieliznę? Niektórzy producenci majtek projektują tanie bawełniane majteczki, które można prać w pralce. Ale ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest wyprać całą bieliznę w zimnej wodzie, przy pomocy delikatnyego detergentu. Możesz używać specjalnego detergentu do delikatnych ubrań lub używać balsamu do rąk lub szamponu dla niemowląt.

Bardziej intymne ubrania, takie jak majteczki lub stringi, powinny być myte w letniej wodzie. Ciepła woda może sprawić, że gumki zaczną pękać, a naturalne włókna będą się kurczyć. Dotyczy to także prania w pralce.

Powinnaś korzystać z chłodniejszej wody przy praniu biustonoszy, odzieży wyszczuplającej i bardziej elastycznych elementów; Zimna woda pomoże ci utrzymać rozciągliwość i kształt tkaniny.

Niech bielizna nasiąka w wodzie z mydłem nie dłużej niż 5 minut. Aby ją oczyścić, poobijaj ją trochę w wodzie i delikatnie przetrzyj zabrudzone obszary między palcami, aby usunąć plamy. Zrób to kilka razy, spłucz i powtórz.

Oczywiście musisz osobno umyć białe, ciemne i średnie kolory; jasne ubrania mogą odbierać barwniki z bardziej żywych ciuchów.

Po przemyciu i płukaniu należy wygładzić bieliznę i wysuszyć ją z dala od światła słonecznego lub ciepła, aby zapobiec przebarwieniu, zwłaszcza białych majteczek czy biustonoszy. Zwykle dobrze jest powiesić je do wyschnięcia, ale niektóre majteczki warto rozłożyć na ręczniku. W szczególności koronkowe majteczki nie powinny wisieć na drucie przyczepione spinaczami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *