Capsule Wardrobe i ja

Pisałam o tym kilkukrotnie na moim Instagramie, więc pomyślałam, że nadszedł najwyższy czas, abym usiadła i napisała trochę na temat tego, co myślę na temat mojej garderoby. Latem zauważyłam w sobie zmianę. Przekonałam się, że przeważnie noszę kilka ciuchów, podczas gdy reszta szafy pozostała przeważnie nietknięta.

Słyszałam, że termin „capsule wardrobe” krąży po internecie od dłuższego czasu, ale szczerze mówiąc, koncepcja nie przemawiała do mnie z powodu tego, jak restrykcyjna i zawężona wydawała się być taka „kapsułka”. Jak to możliwe, że ktoś, kto kocha ubrania i styl tak bardzo, jak ja, musiałby ograniczać się tylko do kilku elementów ubrania?

Formuła capsule wardrobe jest bardzo prosta: należy nosić tylko to, co lubisz i w czym czujesz się dobrze. Możesz mieć kapsułkę ze wszystkich czarnych ubrań, jeśli to jest to, co chcesz nosić. Cóż za koncepcja.

Mój cel też był prosty: czuć się lepiej w ubraniu i być zadowolonym z każdego stroju, który noszę. Czułam, że jestem już w połowie drogi kiedy rozważyłam ubrania, które zawsze noszę na odświętne okazje, ale było jeszcze wiele dziur do wypełnienia i kilka ciuchów, które posiadałam, ale które nie sprawdzały się dla mnie. Wiedziałam, że nadszedł czas, aby zakasać rękawy i raz na zawsze zagłębić się w tę sprawę.

Wiele dowiedziałam się o tym, co lubię nosić podczas pierwszej rundy planowania kapsułek. Na przykład w sekcji „Co mam ale nigdy nie noszę” umieściłam czerwoną sukienkę bodycon, ponieważ była to „zbyt duża ilość CZERWONEGO”. Po ukończeniu planowania, zdaaem sobie sprawę, że rzeczywiście lubię nosić czerwone ciuszki, a sukienka okazała się być jednym z moich ulubionych ciuchów do noszenia latem! Szybko również wymieniłem wszystkie ubrania w tej sekcji na bardziej eleganckie i udało mi się sprzedać kilka ciuchów na allegro, aby sfinansować zakupy na mojej liście życzeń. W ten sposób stworzyłam całą nową garderobę na bazie mojej już istniejącej szafy.

Jedna myśl do “Capsule Wardrobe i ja”

  1. Fantastycznie więc, ja często robię takie przewertowania szafy, ale zdecydowanie nie mogę się ograniczyć do takich mini wersji jakbym to określiła. Mimo to już zdarza się, że jednego dnia wynoszę po 3 worki. 🙂

    Pozdrawiam
    Sara’s City

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *