Kozaki – przygotowuję się do nadchodzącej jesieni

Mam kilka ładnych par butów, które bardzo kocham, które kupiłam na stronie https://zoio.pl/obuwie/kozaki-botki. Są to głównie wysokie buty – a co jest w nich dla mnie ważne: podeszwy ze skóry i wzmocnione pięty. To sprawia, że zimowe kozaki są idealne na spacery po pokrytej lodem ulicy lub na wędrówki w ośnieżonym lesie. No i w ogóle lubię buty z cholewami. Wyglądają świetnie, gdy nosisz je z ładną spódnicą lub parą legginsów, ale mogą nie być bardzo praktyczne. Na szczęście, na drugim końcu spektrum, mam też parę dobrej jakości butów do pracy, szpilek, które codziennie noszę i parę francuskich butów turystycznych ze znanej sieci. Niestety, te ostatnie nie są izolowane, więc gdy przyjdzie zima, będę musiała nosić warstwy skarpet.

kozakiNie tak dawno poszukiwałam czegoś pomiędzy między tymi dwoma ekstremami – potrzebuję pary skórzanych butów, które są wystarczająco funkcjonalne, aby poradzić sobie z wędrówką zimową porą, ale nadal będą współpracować z moją codzienną szafą i nadal będą wyglądać kobieco na mnie! Znam wiele kobiet w moim mieście, które codziennie noszą buty robocze lub turystyczne, ale chcę być sexy! Szukam czegoś bardziej kobiecego i myślę, że moje ciężkie buty zderzają się z moją codzienną zimową garderobą. Dlatego chciałabym mieć ładne, aerodynamiczne i skórzane kozaki.

Buty, które chciałabym mieć, powinny być wodoodporne, z przynajmniej podgumowanym wnętrzem i gotowe do turystyki pieszej. Nie chcę zamszu – zamsz może wyglądać ładnie, ale nie wytrzyma śniegu i śliskości. Ktoś polecił mi znaną markę Merells takie kozaki – są ciepłe i wyglądają elegancko, ale są bardzo trwałe. Oczywiście jest też tuta kwestia ceny – niewiele markowych butów kosztuje tyle co tanie buty damskie! Ciekawą opcją jest para butów do jazdy konnej – są wygodne, mają dużo podparcia dla kostek i dobrze podbitą piętę, a często są wodoodporne i ciepłe. Niektóre buty do jazdy konnej są przeznaczone nie tylko na jazdę konną, ale również do pracy ze zwierzętami – i mogą rzeczywiście wyglądać całkiem nieźle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *