ramoneski

Ramoneski i punkowa moda

Uwielbiam kurtki damskie, typowe ramoneski w stylu punk – jak te: https://zoio.pl/odziez-damska/okrycia-wierzchnie/ramoneski Pamiętam, że kiedy byłam na koncercie w Rzeszowie, był tam bardzo chory punk z dużym napisem na kurtce: „Jestem chory na wasz widok”. „Wtedy zdałam sobie sprawę, że jest to esencja punku podsumowanego w jednym zdaniu… jednym słowem: arcydziełem.

ramoneskiOd tego momentu moja pasja zaczęła rosnąć i zaczęłam tworzyć własne punkowe ramoneski damskie (z bezcenną pomocą matki) i muszę przyznać, że byłam tak dobra w tej pracy, że niektórzy moi przyjaciele zaczęli się zastanawiać, czy nie mogłabym zrobić dla nich kurtki na jesień. Więc zacząłem produkować serię punkowych kurtek, ale ujawnił się jeden wielki błąd! Stworzyłam wiele podobnych do siebie kurtek, ale dlatego pozbawiłam ich własnej osobowości, co jest najważniejszą cechą tego typu ramoneski.

Większość z nich została kupiona przez miejscowe karyny, które chciały wyglądać na punkówy i to była moja boska kara, aby zobaczyć moje punkowe ramoneski – wykonane z tak wielką miłością – na takich dziuniach niekumatych… Jedyną moją wygodą było to, że wiele z tych dziuń zapłaciło mi w narkotykach.

To powiedziawszy, udzielę wam rad, jeśli same chcecie zaprojektować punkowe kurtki damskie, i nie wiecie co nosić na punkowy koncert. Jednym z najtrudniejszych kroków jest wybór kurtki, powinna mieć dobrą jakość i być w porządku. Polecam przymierzać kurtkę przed wszelkimi modyfikacjami. Zanim znalazłam swoją czarną kurtkę dżinsową, musiałam czekać miesiące, zanim kupiłam ją na targu w Caden Town w Londynie.

Kiedy wybierasz rodzaj kurtki na koncert, warto wiedzieć w świecie punkowej mody obowiązują niepisane zasady, a na kurtce możesz umieścić tylko pewne logo. Na przykład na tylnej stronie mojej ramoneski mam patch Tumbledown. Pewnego razu miałem kłopoty z gangiem rowerzystów, którzy myśleli, że to logo rywalizującego gangu. Myślałam, że to źle się skończy, ale na szczęście skończyło się to dobrze, ponieważ postawili mi piwo.

Uważaj więc na to, co zamierzasz założyć na kurtkę, ponieważ odpowiedzialność za to spoczywa na Tobie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *