Swetry i kardigany – czym się różnią?

Co jest z tymi Brytyjczykami? Wydaje się, że głównym celem istnienia ich lordów jest wymyślenie nazw nowych wynalazków. Lord Sandwich wymyślił kanapkę, Wellington kalosze, Nelson wynalazł zrazy i chwyt zapaśniczy… i oczywiście wynalazca płaszcza McIntosha – Lord Cardigan. Nie, sobie tak sobie śmieszkuję, ale ponieważ lubię damskie swetry, podoba mi się również wynalazek Lorda Cardigana czyli tak zwany kardigan. Tenże lord ulepszył wynalazek Lorda Pulower – kardigan to sweter, który jest zapinany głównie na guziki, ale teraz częściej na zamek błyskawiczny, jak te w sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/swetry-i-kardigany. Kobiety bardzo je lubią, ponieważ nie musisz ich wciągać przez głowę i niszczyć włosów.

swetry i kardiganyAle nie każda pani może idealnie dobrać kształt i krój sweterka. Musisz wziąć pod uwagę kształt swojego ciała. Niektóre damskie swetry lepiej wyglądają na określonym typie ciała, podczas gdy innych należy unikać. Jeśli jesteś szczupła i masz wysoką talię, warto założyć ciasny, napięty sweter. Za to ale duży, luźny sweter wchłonie Twoje ciało – choć może być ci bardzo ciepło, będziesz wyglądała śmiesznie.

Zacznij od podstawowego kardiganu. Proste, zapinane swetry dla kobiet w neutralnym kolorze to niezwykle uniwersalna odzież. Można je łatwo dopasować do innych ubrań, od zwykłych koszulek po eleganckie bluzki. Możesz nosić kardigan zamiast kurtki, a zimą bez wątpienia będzie ci ciepło. Jest to również bardzo przyjemny sposób na pokazanie światu swojej koszulki, ale można też założyć sweter na koszulę, pod którą nosi się bezrękawnik lub inną koszulę. W tym przypadku sweter powinien być raczej bawełną niż wełną, nie chcesz przecież się zbytnio pocić.

Z drugiej strony, duży, ale ciepły kardigan nie tylko ociepla ciało w zimniejszych miesiącach, ale sprawia, że wyglądasz bardziej kobieco, zagubiona w dużym męskim swetrze. Takie damskie swetry dobrze nadają się dla mniejszych kobiet.

Możesz nosić ten sweter bez guzików, aby zwrócić uwagę na zabawną koszulkę lub elegancką bluzę. Prawdopodobnie lubisz kontrasty, więc wybierz jednolite kolory damskich swetrów, jeśli chcesz pokazać ciekawy T-shirt. Kardigan może również złagodzić odważny strój, jeśli jest miękki i kobiecy. Z prostą spódnicą można stworzyć elegancki styl retro z lat 50., lub z parą dzwonów wrócić do lat 60 i 70.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *