Topy na lato – czy aby nie za drogie?

Zbliza się lato, i moja wypłata rozchodzi się szybciej, niż możesz powiedzieć lody Oreo w ciasteczkowym wafelku. Ty możesz też mieć ochotę nałożyć zakaz zakupów do, powiedzmy, święta Niepodległości. Niestety, sprzedawcy także ze sklepu zoio: https://zoio.pl/odziez-damska/koszulki/topy są podstępni i wiedzą, że nowe lato to nowe ciuchy. Stąd wszystkie te błyskotliwe żółte i czerwone znaki w oknach sklepów krzyczące „Sprzedaj! Kto potrzebuje oszczędności, kiedy możesz kupić topy damskie z promocją 90%”! Całkowicie kuszące. Ale jeśli czujesz, że w tym roku jest pora, w której kierujesz się z dala od centrów handlowych, to mam kilka wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić nieco peelenów. Sztuczka polega na tym, aby nauczyć się kontrolować własną szafę, tak aby można było ograniczyć swoje pragnienia i wydawać mniej.

topyWszyscy mamy w naszych szafach te ubrania, które pomimo naszych starań, nosimy raz czy dwa razy do roku. Zamiast dodawać więcej przedmiotów do szafy, przy każdych zakupach zaciśnijmy zęby i zamiast tego zobaczmy, jak nosić te ubrania i topy damskie, które już mamy. Na przykład zmagam się z topem bez rękawów, którą kupiłam i którą nosiłam w sumie trzy razy w ciągu tak wielu lat. Zamiast kupować więcej kardiganów i kurtek, z którymi mogę się bawić, powinnam wejść na Pinterest, Instagram lub przeszukać czasopisma, aby sprawdzić, czy mogę znaleźć kilka sposobów stylizacji, które pasują do mojej estetyki. Może powodem, dla którego nie nosiłam tego topu, był fakt, że próbowałam stylizować go w sposób, który nie mieścił się w mojej strefie komfortu – zobowiązanie się do dopasowania go mojego obecnego stylu sprawi, że będzie to wyjątkowy ciuch.

Zamiast wyrzucać ubrania, które mogą być przestarzałe i zastępować je nowymi, spróbuj zmienić i przerobić swoje stare ciuchy. Można to zrobić za pomocą igły i nitki lub sprytnych kombinacji. Na przykład możesz zmienić T-shirty w topy damskie skracając je i odcinając rękawy. Jeśli nie kochasz już sukienki, spróbuj zamienić ją w bluzkę lub spódnicę. W ostateczności oddasz ją dzieciom lub rodzinie. Baw się swoimi kawałkami i sprawdź, czy możesz je przekształcić kilkoma ruchami.

Nie męcz się tylko po to, żeby te trudne ciuchy działały. Pozwól, aby codzienne, wiarygodne elementy w Twojej szafie ponownie wyglądały świeżo, badając nieoczekiwane sposoby stylizacji tych wypróbowanych podstaw kobiecego ubioru. Zapoznaj się z przykładami online i sprawdź, czy możesz nauczyć się nowych sztuczek. Na przykład, twój top w paski wygląda zupełnie inaczej w połączeniu ze skórzaną spódniczką niż w połączeniu z kombinezonem. Lub zamiast nosić koszulę flanelową zapinaną na guziki, spróbuj związać ją wokół talii i dodać skórzaną kurtkę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *