Używane ciuchy – brzmi to nieco przerażająco

Używane ciuchy. Brzmi to nieco przerażająco, ale nie ma co ukrywać, że w naszym kraju sklepy z odzieżą używaną są bardzo popularne. Gustują w nich różne grupy społeczne. Na ogół uważa się, że takie miejsca są odwiedzane przez ludzi biednych, ale przecież nie tylko. Znam wiele studentek, które chodzą „na szmaty”, bo szukają unikalnych projektów. Widziałam takie stylizacje także na blogu http://minglewithatingle.com/ który oczywiście bardzo polecam.

sukienkiZachodzą do nich także kobiety, które stać na markową odzież, ale szukają oryginalnych pomysłów, jak chociażby zupełnie niepowtarzalne spodnie dżinsowe. W sklepach z używaną odzieżą można znaleźć różne wynalazki, na które można zwrócić uwagę, jeśli oczywiście nie przeszkadza nam atmosfera tego miejsca. Bardzo często są to używane ciuchy z Zachodu, można nawet niektóre nazwać „vintage”. Dlatego jeśli interesuje nas nietypowa moda, możesz się wybrać w tego typu miejsce. Na pewno ceny są znacznie niższe, a czasami można naprawdę znaleźć coś interesującego. Nie jest to jednak miejsce dla każdego, osoby niezbyt odporne mogą się przerazić i nawet zwykłe zakupy okażą się koszmarem, dlatego należy się zastanowić, czy rzeczywiście jesteśmy na to przygotowani. W każdym razie w takich miejscach można znaleźć używane sukienki w całkiem niezłym stanie.

Zanim zdecydujemy się kupić tam spodnie dresowe należy je owszem przymierzyć. Może wydać się to dziwne, ale niestety ludzie rzadko przymierzają spodnie ze „szmateksu” na które się decydują. Znam wiele germofobek, które nie nałożą tych spodni bez kilkukrotnego przeprania. Ale jednak trzeba je przymierzyć.

Może okazać się, że kupione spodnie nie leżą tak dobrze, są za szerokie albo nawet za wąskie. Zdarza się także, że długość nie jest odpowiednia. Dlatego zawsze trzeba przymierzyć to, co planujemy zakupić, jest to pierwsza podstawowa zasada rozsądnych zakupów, której należy przestrzegać. Jednak często ludzie tego nie robią.

Powodów jest mnóstwo, czasami wynika to z pośpiechu, kolejka do przymierzalni jest zbyt długa. Może być także tak, że jesteśmy zbyt pewni siebie. Uważamy, że kupione ciuchy, nie tylko w sklepie ale w markowym salonie, muszą być dobre, na pewno odpowiednio dobraliśmy rozmiar i inne parametry. Niestety takie nadmierne zaufanie do siebie często ma fatalne skutki. Dlatego zamiast kupować bezmyślnie, należy przymierzyć także te ciuchy, które wydają nam się idealne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *